Akce 2018/2019

MayDay 2019

Účastnili jsme se znovu! I letos jsme se bavili s lidmi, ale tentokrát na téma: Záchrana pralesa Miombe. Děti byly úžasné a často chválené od kolemjdoucích. Výrobky, na kterých se podílela celá škola, se rozprodaly do posledního a pro ZOO jsme vydělali neuvěřitelných 8 002 Kč. Moc děkujeme za krásně strávený den a úsilí všech. Doufáme, že i v příštím roce bude hojná účast.

Žijeme paralympiádou

Jsou mezi námi lidé, kteří mohou být nějakým způsobem indisponováni ke sportování. Proč by ale člověk, který má nějaký druh postižení, nemohl dělat sport, který má rád. To a mnohem více jsme se s našimi dětmi dozvěděli na UK FTVS dne 15. 3. 2018, kde si pro nás studenti fakulty z oboru pro osoby se specifickými potřebami a také čeští sportovci a paralympionici připravili jak teoretické přednášky, tak i ukázky sportů pro hendikepované. Dozvěděli jsme se, jak vypadají různé sporty jako například sjezd na monoski, plavání, vrh koulí vozíčkářů, sledge hokej a mnoho dalších. Viděli jsme také, jak fungují a jak se aplikují protézy končetin. Děti si pak sami vyzkoušely poupravenou formu curlingu, goalball pro nevidomé nebo slalom na vozíčku. Je skvělé mít možnost nahlédnout do ne tolik známé sféry sportu a dozvědět se o něm něco víc.
Děkujeme organizátorům za skvělou akci a rozšíření našich obzorů.

Odkaz na reportáž: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12198191441-xii-zimni-paralympijske-hry-2018-pchjongcchang/218471290251106

 

Na den vojákem

Dne 7. 3. 2018 se naše škola zúčastnila vojenských testů pod názvem Army test. Na této akci si naše děti v čele s našimi tělocvikáři vyzkoušely přijímací testy k české armádě. Limity pro splnění požadovaných výsledků byly přizpůsobeny věku testovaného jedince.
Shyby, kliky, sedlehy, dřepy u zdi a vytrvalostní běh, to vše jsme absolvovali. A ne že bychom si tím pouze prošli, ale z velké části jsme i uspěli. Naše děti byly velice šikovné a do všeho šly s plným nasazením, až jsme se po konci akce báli, aby nám je nenaverbovali do armády. Ti, kteří testy nezvládli, domů neodcházeli se sklopenou hlavou, ale naopak se dozvěděli, kde je jejich slabina, na které musí pracovat. S úsměvem na rtech odcházeli s vědomím, že do toho dali vše.
Tato akce organizovaná Armádou České republiky byla opravdu skvělá a všichni jsme si ji užili.
Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, a také dětem, které se zúčastnily, protože ukázaly, že ačkoli jsme malá škola, tak máme plno šikovných dětí, čehož si všimla i Česká televize, která s námi natočila reportáž.

Odkaz na reportáž: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12198191441-xii-zimni-paralympijske-hry-2018-pchjongcchang/218471290251106

Barevný týden

Tento týden proběhla další akce z projektu Hrdá škola. Každý den byl věnován jiné barvě a o velké přestávce proběhlo společné focení. A že nás bylo! Dokonce i děti ze druhého stupně, které byly na lyžáku, se zapojily a poslaly nám fotky až z Krkonoš :).

TEPLÁKOVÝ DEN

Náš Ekotým se letos zapojil do projektu Hrdá škola, v rámci kterého proběhne na naší škole několik „speciálních“ dnů. Jedním z nich byl i teplákový den. Zúčastněné školy budou zařazeny do slosování a vítězná škola vyhraje ping-pongový stůl. Držte nám palce!

Slavnostní předání automobilů Škoda Fabia pracovníkům rekrutačních středisek (30. 11. 2017)

Ve čtvrtek jsme se jako jediná škola zúčastnili slavnostního aktu předání 12 nových automobilů se speciálním potiskem od akademického malíře Pavla Holého pracovníkům rekrutačních středisek. Klíčky předával náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí. Vyslechli jsme proslov, zodpověděli pár otázek do rádia, jedna žákyně zvládla rozhovor v angličtině s příslušníky Národní gardy z Texasu, prohlédli jsme si vozy zvenku i zevnitř a nakonec jsme si odnesli i drobné dárky.

DEN PREVENCE

V rámci dne prevence proběhl na naší škole 3.11. 2017 „Preventivní program 3S – strava, sport, stop kouření“ zaměřený na prevenci kardiovaskulárních onemocnění u dětí. Program podporuje pravidelný pohyb, zdravou stravu a informuje děti o rizicích spojených s kouřením cigaret. Po absolvování všech stanovišť a odevzdání pracovního listu čekala děti odměna v podobě zdravé svačinky a odznáčku Programu 3S.

Matematická Soutěž (MaSo) na MFF UK – 8. 11. 2017

Tým žáků naší školy (2 žáci 7.A a 2 žáci 9.A) se letos podruhé zúčastnil Matematické soutěže MaSo na MFF UK v Praze, která je organizována studenty MFF UK ve spolupráci s Pikomatem MFF UK. V tomto podzimním ročníku se v Praze utkalo 85 týmů nejen z pražských základních škol i gymnázií, ale také z krajů Středočeského, Libereckého, Vysočiny i jižních Čech. Naši žáci se umístili v první polovině družstev základních škol a za sebou nechali nejen dalších 17 týmů ze ZŠ, ale také týmy z gymnázií. Soutěž si žáci velice užili a již se těší na její jarní ročník!

OBLÉKÁME HADA EDU – 11. – 22. 9.

Také v září letošního školního roku třídy na 1. stupni mapovaly, jak se kdo dopravuje do školy – pěšky, autem, autobusem, tramvají, na kole… Podle druhu dopravy získaly děti každý den barevnou samolepku se symbolem způsobu dopravy, kterou umístily na jejich společnou třídní. Ta pak putovala na plakát plazícího se hada Edy z přízemí do prvního patra. Oblečený byl 22. 9. 🙂

Břevnovské posvícení

Ve dnech 7. – 8. 10. 2017 se naše škola zúčastnila 24. ročníku Břevnovského posvícení. Také v tomto roce nezůstal náš stánek na posvícení opuštěný. Po dva dny se vystřídali u stánku učitelé se svými žáky, kteří prodávali návštěvníkům posvícení výrobky žáků (květináče, obrázky, podtácky, zvířátka z korálků, ekovýrobky z plastových lahví) a letos poprvé výpěstky ze školního pozemku (brambory a dýně), ručně vyráběná mýdla, přáníčka a další drobné dárky pro potěchu. Zisk bude použit na odměny pro žáky naší školy při dalších aktivitách školy.

Konference: Menu pro změnu

V sobotu 7. 10. 2017 jsme se zúčastnili závěrečné konference projektu Menu pro změnu, která se konala v Impact Hubu na Praze 5. Školy, které se v loňském roce do projektu zapojily, zde prezentovaly a sdílely výsledky své práce a celoročního snažení. Během konference jsme také navštívili několik workshopů zabývajících se zodpovědnou spotřebou potravin. V myšlence projektu neplýtvat potravinami jsme zodpovědně spotřebovali veškeré občerstvení :).

Komenčáci na Teribearu

Ve dnech 12. a 13. 9. se žáci druhého stupně zúčastnili charitativního běhu s názvem Teribear. Běh je organizován za účelem podpory dětí s určitým znevýhodněním. Za naši školu byl vybrán příběh podporující pěstounskou péči a adopci. Celá akce spočívala v tom, že za každý uběhnutý okruh, který měřil něco přes jeden kilometr, jedinec vydělal 50 Kč. Trasa se nacházela na Vítkovském vrchu a podporou dětí se podařilo vyběhat celkem 11 314 320 Kč. Naši žáci přispěli částkou 17 700 Kč, což považujeme za velmi slušný výkon.

Všem zúčastněným tímto děkujeme a těšíme se na další ročník této milé akce.