Akce 2022/2023

Třeťáci ve světě včel

Víte, co všechno zvládne udělat včela – dělnice za svůj několikaměsíční život, jak se liší od včelí královny nebo od trubce, jak to vlastně funguje ve včelím úlu a kdo se stará o včelí „miminka“? Tak to vše se poslední listopadový den dozvěděli třeťáci z naší školy, když navštívili výstavu a přednášku ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Zajímavé vyprávění o tomto užitečném hmyzu, který obývá naši planetu déle než lidstvo samo, ale především výprava do pohádkového včelího světa, ve kterém si mohli vše osahat a vyzkoušet, nadchlo malé badatele tak, že se jim nechtělo domů.

 

19.10.2022 – Selb – Porzellanikon – společný výlet 3. A + 3. B

Středa 19.10.2022 byl dnem, kdy jsme poprvé s našimi dětmi vyrazili za hranice ČR. Všichni jsme se náš první celodenní výlet moc těšili. Cílem naší výpravy bylo Německo, a to konkrétně město Selb. Zde jsme navštívili Porzellanikon, což je muzejní komplex zabývající se výrobou porcelánu a keramiky. Zde pro nás byla nachystána prohlídka a workshop, kde si děti vyzkoušely malování na hrnečky. Výklad byl uzpůsoben věku dětí a byl opravdu velmi pěkný a poutavý.
Když děti dokončily práci na svých hrnečcích, vydali jsme se na cestu do Prahy. Ale ještě jsme si, aspoň tedy z autobusu, prohlédli hrad Loket a pokračovali směrem na Karlovy Vary. Času nebylo mnoho, ale procházku lázeňským centrem Karlových Varů jsme stihli. Výlet se všem moc líbil a my již pomalu začínáme přemýšlet nad dalším výjezdem…😀