ZŠ J. A. Komenského je hrdým členem mezinárodní sítě Ekoškol. Něco málo o programu si můžete přečíst zde, nebo na navštivte stránky https://ekoskola.cz/cz

„Ekoškola pomáhá studentům stát se aktivními občany v jejich vlastní škole. Školám přináší zlepšené životní prostředí a finanční úspory. Co je však nejdůležitější, Ekoškola rozvíjí motivaci a schopnosti studentů měnit náš svět“.

Pro koho tu jsme?

Program Ekoškola je určen základním a středním školám. Díky němu získáte motivované a odpovědné žáky, spolupracující učitele, zapojené rodiče i finanční úspory.

Ekoškoly snižují svůj dopad na životní prostředí a takézpříjemňují své prostředí pro žáky i zaměstnance školy.

O programu

Co děláme?

Program Ekoškola přináší jedinečnou možnost, jak umožnit žákům ve škole řešit skutečné problémy a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí se stává se něčím, co se jich týká a co mohou sami ovlivňovat.

„Program výrazně zvyšuje ekologické povědomí žáků, podporuje jejich aktivitu a vzbuzuje zájem o dění na škole. Žáci se naučí jednat s dospělými, obhajovat své názory a přebírat zodpovědnost.“ Andrea Slováková, koordinátorka Ekoškoly ZŠ Trávník Přerov.