Co dítě potřebuje do MŠ

Domácí obuv: dejte dítěti pohodlnou domácí obuv, kterou si dokáže nazout samo a která se nevyzouvá. Nejsou vhodné pantofle. Dbejte, aby byla zdravotně vyhovující.

Obuv na pobyt venku: dejte dětem tenisky nebo sandálky, v chladnějším počasí teplou nepromokavou obuv a pláštěnku.

Oblečení dětí ve školce: děti se při své hře nejlépe cítí v pohodlném oblečení (tepláky, trička, zástěrky nebo šatičky).

Sportovní oblečení na pobyt venku: děti se mohou lépe pohybovat, pokud budou mít vhodné sportovní oblečení. Při pobytu venku je dětem nejlépe v teplákové soupravě, při chladnějším počasí v šusťákové soupravě, která je odolnější vlhkosti. Dbejte na pokrývky hlavy v létě i v zimě.

Maminko, rukavičky neztratíme, pokud budou připevněné na gumě k bundičce a provlečené rukávem.

V letním počasí dejte dětem tričko, kraťásky, sukýnky, ponožky a pokrývku hlavy.

Oblečení na odpočinek : pyžamo, případně i ponožky.

Všechny věci musí být označené i obuv musí být podepsaná!

Svým dětem pomůžete, když jim dáte takové oblečení, které si z větší části zvládnou obléknout samostatně a zároveň nebudou mít strach se ušpinit. Pro svou jistotu i jistotu svých dětí, dejte do igelitové tašky náhradní oblečení (tepláky, punčochy, tričko, spodní prádlo, ponožky). Nehoda se může stát každému.

Hračky: ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky do školky. Výjimkou může být plyšová hračka nebo polštářek , na kterou je dítě citově vázané při usínání a jako vzpomínka na rodiče.