Stránka jídelny základní školy J.A. Komenského

Od 3. 5. 2016

Odpovědný pracovník:  Maková Lucie, tel. 220 511 299

 

Jídelníček

Prohlížet jídelníček a provádět objednávky můžete ZDE

Zde si můžete stáhnout řád školní jídelny.

 

ŠJ slouží k výdeji obědů žáků školy a zaměstnanců školy v době od 11.30 do 14.15 hod.

Úřední hodiny vedoucí školní jídelny pro osobní a telefonický kontakt:
 
Pondělí - pátek: 8,00 - 14,00
 
pro komunikaci využijte i e-mailovou adresu  jidelna@jakomenskeho.cz
 

Cena oběda:

I. věková sk. 7-10 let 25 Kč
II. věková sk. 11-14 let 27 Kč
III. věková sk. 15-18 let 28 Kč

Úhrada stravného:

  • ·        bezhotovostně na účet ŠJ
  • ·        hotově v bance na účet ŠJ

č. ú: 4236061/0100

Vždy musí být uveden variabilní symbol, který rodiče získají u vedoucí ŠJ a je platný po celou dobu školní docházky žáka.

Stravné je nutno zaplatit do 25. na následující měsíc.

Vrácení přeplatků: 1x ročně – v červenci bezhotovostně na účty plátců žákům, kteří vycházejí ze školy

Každý strávník si musí koupit čip, kterým se prokazuje u výdeje obědů, cena je 150 Kč. Po ukončení stravování je možné čip vrátit (pokud není poškozený) a je mu vráceno 130 Kč.

Výběr jídel:

Jídelna nabízí výběr ze dvou jídel.

Po zaplacení má strávník automaticky navolený oběd č. 1, jestliže chce zvolit jiný oběd z jídelníčku na patřičný den t.j. č.2 musí volit 2 dny dopředu elektronicky na stránce www.e-jidelnicek.cz nebo na zařízení k volbě oběda ve školní jídelně. Obědy pro nemocné se vydávají do přinesených nádob pouze první den nemoci, následující dny je nutné odhlásit, jinak oběd propadne.

Odhlašování obědů: 

nejpozději do 8 hod. na ten den

č. jídelny 11148, kde je nutné se zaregistrovat.

Snažíme se být jídelnou moderní, která využívá odborné poznatky z oboru zdravé výživy. Přitom dodržujeme přísná hygienická a technologická pravidla daná předpisy, za současného dodržování a plnění předepsaných výživových norem.

Nabízíme denní výběr ze dvou jídel. Dbáme na plnění spotřebního koše, v součinnosti s pestrostí stravy. Snažíme se do skladby jídelníčku zařazovat stále nová jídla. Většinou jsou přijímána pozitivně a při jejich dalším opakování se počet jejich objednávek zvyšuje.

V nabídce je i tzv. salátový bar v chladicím boxu. Zde si strávníci mohou vybrat z různých zeleninových nebo ovocných salátů. Součástí oběda bývá kusové ovoce, mléčné výrobky nebo kuchyní pečené moučníky.

Samozřejmě zajišťujeme i dodržování pitného režimu, což jsou nápoje podávané jako součást oběda. V naší školní jídelně jsou denně na výběr tři druhy nápojů, jeden je vždy neslazený.  Jsou to různé druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo černý čaj, mléko, ochucené mléko a velkou oblibu si stále více získává voda s čerstvým citronem.                           Maková Lucie -vedoucí ŠJ